Fotím nejčastěji v Brně v přírodě i ve městě a v jeho okolí. Ale moc ráda poznám i nová místa. Vše je na domluvě. Atelier je možný vždy na individuální domluvu kdykoliv v průběhu roku.​​​​​​​
Mám ráda jednoduché, čisté fotky, bez zbytečných příkras a rekvizit. Věřím, že každý si zaslouží, abych mu věnovala dostatečný čas a cítil se při focení v pohodě a ne v časovém či jiném stresu. Proto u mě nenajdete žádná tématická mini focení, ale vždy si spolu uděláme pěknou procházku, na místě, které máte rádi vy, nebo mám oblíbené já a z ní si přineseme hromadu krásných vzpomínek.
Odeslat
Děkuji moc za poptávku. Nemůžu se dočkat, až si ji přečtu. Odpovím Vám hned, jak to bude možné. Zatím mějte krásný den. Ivča
Odesláním formuláře beru na vědomí zásady ochrany a zpracování osobních údajů
Ceník je tvořený tak, aby si vybral pokud možno každý. Proto prosím respektujte, že ceny jsou pevné a nikoliv smluvní.
​​​​​​​SVATBA
Poptávku na svatební focení můžete udělat v záložce SVATBY. Těším se!

párové / Rodinné / těhotenské focení 
Fotím vám svatbu? Tohle focení máte u mě jako předsvatební automaticky. ;)
​​​​​​​LIFeSTYLE PROCHÁZKA - 4.500,- / MINIMÁLNĚ 25 FOTEK / 60 MINUT FOCENÍ
Fotky vybírám já tak, aby tvořily celý příběh.​​​​​​​ Z fotek vyretušuji maximálně pupínek na bradě, jinak zůstávají přirozené, bez zásahů.

PŘIROZENÝ PORTRÉT
Chcete si udělat pár pěkných fotek pro radost? Na památku, jak vám to slušelo před lety? Nebo si zvednout sebevědomí? Nemusíte mít s focením žádné zkušenost. Stačí mi věřit a o zbytek už se postarám. :) 
K tomuto focení doporučuji využít i vizážistku. Ta se postará nejen o kvalitní foto make-up, ale i jednoduchou úpravu účesu. Cena je 1500,- Kč.
​​​​​​​LIFeSTYLE PROCHÁZKA - 4.500,- / MINIMÁLNĚ 20 FOTEK / 60 MINUT FOCENÍ
Fotky vybírám já tak, aby tvořily celý příběh.​​​​​​​ Z fotek vyretušuji maximálně pupínek na bradě, jinak zůstávají přirozené, bez zásahů.
PORTRÉTNÍ FOCENÍ - 4.500,- / 12 FOTEK / 60 MINUT FOCENÍ
Fotky si vybíráte sami z náhledů. Fotky projdou přirozenou retuší pleti, případně postavy a prostředí.

FOCENÍ MIMINEK
Pouze pro stálé klienty! Velmi si vážím, že mi natolik důvěřujete, abyste mne pozvali k sobě domů jen pár dní po narození vašeho pokladu. Pro mě je to velmi intimní záležitost a proto si toto focení rezervuji jen pro své klienty, se kterými se už známe a už jsme spolu fotili. Oba víme, co čekat nejen při focení, ale i od samotných fotek. Miminka vždy fotím v pohodlí u vás doma. A vždy přirozeně, bez košíčků, oblečků a jiných rekvizit. Jen s vámi v náručí. Protože teď jste rodina a k miminku neodmyslitelně patříte. To bych ráda na fotkách zachytila. Miminko vám ráda nafotím v jakémkoliv věku, ale pokud nestihnete focení v prvních třech týdnech, kdy je obvykle hodně spavé, určitě doporučuji počkat, až začne pást pěkně koníky kolem 5-6 měsíce. To je můj absolutně nejoblíbenější věk na fotky. Miminka se na nás už smějí, dělají ksichtíky a zkrátka se už projevuje jejich osobnost, což je na fotkách vždy znát. 
​​​​​​​LIFeSTYLE  - 4.500,- / MINIMÁLNĚ 20 FOTEK / 120 MINUT FOCENÍ
Fotky vybírám já tak, aby tvořily celý příběh.​​​​​​​ Z fotek vyretušuji maximálně pupínek na bradě, jinak zůstávají přirozené, bez zásahů, tedy i s dětskou krupičkou a loupajícími se nožkami.


máte otázky?
MŮŽEME SI TYKAT?
Určitě, budu jedině ráda. Focení je pak mnohem uvolněnější a přirozenější. A já se nebojím, že se přeřeknu.
KDE FOTÍŠ?
Převážně v Brně a okolí. Pokud se domluvíme na dopravě, nebo se vás sejde víc, ráda za vámi přijedu ale i kamkoliv jinam. Třeba na chatu v horách, kde to máte nejraději.
FOTÍŠ JEN VENKU, NEBO I V ATELIERU A DOMA?
Nejraději fotím venku. Mám pár oblíbených míst, jak v přírodě, tak ve městě. Moc ráda ale poznám ty vaše a nechám se inspirovat. Atelier využíváme velmi sporadicky a většinou jen v zimě, proto nemám vlastní, ale pronajímám si jej. K vám domů jezdím fotit hlavně miminka do jednoho roku. Abyste nemuseli cestovat vy za mnou, ale byli ste ve svém prostředí, kde vám je pohodlně.

JAK FOCENÍ PROBÍHÁ?
Hlavně úplně v pohodě! Není vůbec důvod se stresovat. Sama nejsem žádná modelka a vím, jak je těžké se chovat přirozeně, když na vás míří velký sklo. Počítám s tím, že vám může chvilku trvat, než si na mě zvyknete, než se děti rozkoukají. Prostě si povídáme, vybíráme hezká místa, já kolem vás běhám, lezu po židlích, lehám si na zem :D a sem tam vás poprosím o natočení hlavy, narovnání ramen a pod. Není to žádná věda. I s pózami na boudoir rády pomůžeme. Protože přeci jen, některé prostě parádně fungují.
CO NA SEBE A JAK SE PŘIPRAVIT.
Obecně platí, dobře se vyspěte a přijďte s dobrou náladou. :D To je hlavní. Co se týče oblečení, v jednoduchosti je krása. Slaďte se, barevně i materiálově spolu i s místem, kde budeme fotit. Sportovní a moderní materiály vyměňte za jednodušší a přírodní. Stejně tak barvy. Čím jednodušší, tím lepší. Zkuste vždy vybrat jednu, dvě barvy, které sladíte a zbytek doplňte neutrálními barvami, jako je bílá, hnědá, béžová, šedá. Černá není k focení úplně ideální hlavně na těhotenské focení, vzhledem ke ztrácejícím se detailům. A taky nezapomínejte na manikůru a pedikůru. A pokud si nejste jisté v líčení, mám šikovnou vizážistku, která je v líčení na fotky kovaná a poradí si i s účesem.
UMÍŠ ZAJISTIT I VIZÁŽISTKU?
Umím samozřejmě. Už roky spolupracuju s Nikčou Dytrychovou, za kterou bych dala ruku do ohně. Nejen, že vás nalíčí tak, že jste to stále vy a ne umělá panenka a přesně ví, co jako fotograf potřebuji. Ale upraví vám i účes, pomůže s pózami, pohlídá detaily, kterých si já při focení nevšimnu nebo rozesměje dítko, které nemá zrovna chuť na focení.
A CO KDYŽ NALÍČIT NECHCI?
Pokud máte zájem o lifestylové nebo rodinné focení, tak vás určitě nebudu přemlouvat. Je to o přirozenosti. :) Na druhou stranu počítejte s tím, že fotky jsou skutečně neretušované nebo jen minimálně. Takže to, co by make-up snadno skryl, může zůstat na fotkách patrné. Při detailních portrétech je naopak make-up velmi důležitá součást. Vhledem k očekávanému výsledku se může stát, že nebudete-li mít vhodný make-up, požádám vás o přelíčení, nebo si připlatíte za náročnější retuše. Ano, už se mi i toto stalo. Ne každý make-up je na focení vhodný.
JAK ZA FOCENÍ ZAPLATÍME?
Pro přehlednost už nepřijímám penízky hotově, ale pouze na účet. Při objednávce focení v atelieru a focení s vizáží vždy vybírám zálohu 2000,- Kč. Doplatek či celá částka je pak splatná nejpozději den po focení na účet FIO: 2000316602/2010 VS je 4 místné číslo, které ode mě dostanete a bude pro vás platit vždy stejné.
A CO KDYŽ NÁM DO TOHO NĚCO VLEZE A MUSÍM TERMÍN ZRUŠIT?
Termínů na každý měsíc je velmi málo. Na focení vždy vybírám nejlepší světlo a to bývá zpravidla odpoledne či k večeru. Je tedy možné pouze jedno exteriérové focení denně. Výjimkou je pouze podzim. Kdy nám ale často focení překazí déšť. Dopoledne jsou určená miminkům a hlavně zpracováním fotek. Každý termín, kdy nám přeje počasí a všichni jsme zdraví je proto velmi vzácný.  Na termín u mě lidé čekají často i několik týdnů. Proto ke zrušení focení beru jen opravdu vážné důvody nebo velmi špatné počasí. Může se totiž stát, že s hledáním nového termínu budeme místo letních fotek fotit v zimních čepicích a jiní klienti se ke mě ani nezvládnou objednat. Buďte proto prosím ohleduplní jak k mému, tak jejich času.
CO POČASÍ?
Počasí se nebojím. :D Ne teď vážně. Mimo atelier, kde nás netrápí ani déšť ani zima ani tma se může stát, že nebude ideální. Dá se s tím poradit vždy. Předně vybírám čas focení tak, aby nejen nám oběma vyhovoval, ale bylo i co nejvhodnější světlo na focení. Vyhýbám se silnému polednímu slunci, kdy bychom se museli uchylovat do stínů, abyste neměli nehezké kruhy pod očima. Pár hodin a minut před západem slunce je ideální. Pokud je pod mrakem, je to ještě ideálnější, nejsme v tu chvíli limitovaní téměř vůbec. No a pokud prší, záleží na vás. Já nejsem z cukru, foťák taky ne. Pokud tedy fotíme třeba rande, já bych do toho šla. S malými dětmi chápu, že to nechcete riskovat a krásné vlny a pečlivý make-up taky nevydrží vše. Je to tedy o domluvě a pokud deštníky či stromy v parku nepostačí, přesuneme focení na vhodnější den.
VYBÍRÁME SI UPRAVENÉ FOTKY SAMI, NEBO JE VYBÍRÁŠ TY?
Pokud se předem nedomluvíme jinak, vybírám konečné snímky já tak, abyste dostali všechny, které podle mě stojí za to si uchovat v minimálním množství 25, nezřídka se stává, že je to i dvojnásobek. Záleží, jak dobře nám půjde focení od ruky. :) V tomto případě fotky neretušuji. Vyretušuji vám maximálně pupínek na bradě, který kazí dojem z celé fotky. Ale silnější zásahy do skutečnosti nedělám. 
Pokud fotíme portréty, nebo se na podobných fotografiích domluvíme předem, pak si sami vyberete z náhledů 12 nejoblíbenějších fotografií, které vám každou pečlivě vyretušuji od nedostatků na pleti. Možná je i lehká úprava postavy, třeba stažení bříška apod. Případně rušivé pozadí. Pokud fotíme rodinné fotky a je v sérii ona možnost, tak mohu udělat i koláž skupinové fotky tak, aby měla celá rodina ten nejlepší výraz na fotce. Bez mrkání, či pláče dětí. Stále ale platí, že silné retuše, tedy nepřirozené vyhlazení pleti či větší manipulace s fotkou nedělám. Tuto možnost je ale třeba domluvit již před samotným focením, které pak probíhá maličko jinak. 
Pokud si však u jakékoliv fotografie z lifestyle focení budete přád dodatečné silnější zásahy, je to možné po odevzdání a domlouvě za příplatek. Dle náročnost úprav. Základ je 200,-Kč/fotografii.
Nafocené fotografie zabírají v počítači mnoho místa a také odevzdávat fotky dětí půl roku/rok po nafocení, kdy už jsou z nich docela jiné osobnosti, taky není zrovna ideální stav. Proto máte na výběr 1 měsíc. Pokud mi během této doby svůj výběr náhledů nezašlete, vyberu fotky sama dle svého nejlepšího vědomí a svědomí.
ZA JAK DLOUHO DOSTANEME FOTKY?
Záleží na sezóně. V nejvytíženější době během léta a začátkem podzimu je dodání 3-4 týdny. Mimo sezónu klidně i 1-2. Těsně před vánoci se snažím odevzdávat fotky do dvou dnů. Toto tempo ale není možné udržet dlouhodobě. Každá zakázka zabere několik hodin, případně i dní, podle množství vybraných fotek. Mám malého synka a není v mých silách pracovat celé dny i noci. Počítejte prosím proto vždy s tím, že zakázky zpracovávám popořadě tak, jak mi zasíláte své výběry, nikoliv podle data focení (to platí jen v případě, že fotky vybírám já sama). Zároveň, pokud fotky potřebujete na konkrétní datum, lze se většinou domluvit. Nikoliv však v sezóně od května do září. Nemohu a nechci nikoho nechat čekat o to déle. Myslete tedy na focení s předstihem, nebo se na dřívějším dodání domluvte už při objednání termínu, abych s tím počítala. :) Sledujte taky můj instagram, kde vám včas hlásím, že je nejvyšší čas objednat se na dané oblíbené období, nebo se uvolní termín.
Na dotazy kdy už budou fotky neodpovídám. Tuto informaci máte v podmínkách, říkám vám ji při focení, často připisuji i k náhledům. Odpovídání na tyto dotazy mou práci neurychlí. Pouze mě to stresuje a zabírá čas, kdy bych mohla na vašich fotkách pracovat. Děkuji, že to chápete.
DOSTANEME FOTKY JEN ELEKTRONICKY, NEBO I TIŠTĚNÉ?​​​​​​​
Hotové fotky dostáváte přes webovou galerii. Zde si je můžete prohlížet jak na počítači, tak na mobilu. Můžete adresu přeposílat svým přátelům i rodině. A samozřejmě si je odsud stáhnete jak v tiskové kvalitě, tak ve zmenšeném rozlišení, upraveném, aby dobře fungovalo na sociálních sítích. Tištěné fotografie vzhledem k různorodosti Vašich přání aktuálně nemám v ceně. Pokud si je však přejete, ráda Vám jej zařídím.
DOSTANEME I NEUPRAVENÉ NÁHLEDY?
Nedostanete. Stejně jako vám v restauraci neprodají třeba brambory nebo těsto na pizzu, ale hotové jídlo, tak i já vám chci předat hotové fotky. Děkuji za pochopení.​​​​​​​
PRODÁVÁŠ DÁRKOVÉ POUKAZY?
Ano. Stačí říct, který balíček nebo na jakou částku a na zbytku už se domluvím s obdarovaným. Ujistěte se jen, zda obdarovaný bude mít z poukazu skutečně radost. Každý má jiný styl a představu o hotových fotografiích.
DĚLÁŠ I TÉMATICKÁ MINI FOCENÍ?
Nejsem fanoušek rychlo focení jako ve školkách. Párkrát jsem si to zkusila a není to nic pro mě. Raději ke všem přistupuji individuálně a věnuji focení i vám dostatek času, aby byly fotky originální a opravdu vaše, nikoliv jako přes kopírák. Proto to v plánu zatím určitě nemám. Dávám přednost nadčasovým přirozeným fotkám, bez zbytečných rekvizit.
​​​​​​​FOTÍŠ I PRODUKTY A INTERIERY?
Ne přednostně. Mám raději focení lidí, kdy s nimi můžu komunikovat a je to mnohem živější. Není však výjimkou, že mě někdo o nafocení produktů či interiérů požádá. Vše je pak na domluvě, zda je pro mě práce zajímavá a zda by vám vyhovoval můj způsob práce. Cena je pak na domluvě dle konkrétní zakázky.
PROČ MÁŠ CENY, JAKÉ MÁŠ?
Jako každý jiný, jsem se k nim časem dopracovala, dokud jsem nebyla spokojená s tím, kolik za svou práci dostávám a zároveň vím, že odpovídá tomu, co za ty penízky dostanete vy. Focení není jen můj koníček, ale jediný můj způsob obživy. Ač si myslím, že mám jednu z nejlepších a nejpříjemnějších prací, co se vůbec dá vymyslet, tak pořád potřebuji jíst, bydlet, kupovat ne zrovna levnou techniku a třeba občas jet i na dovču nebo koupit pračku. A protože každé zakázce věnuji několik hodin, ba i dní, není možné fotit za pár stovek. Zároveň ale nechci mít práci předraženou. Stále držím ceny takové, jaké bych byla sama ochotná za stejnou službu dát. Nechci rychle vydělat hromady peněz, jen chci dělat svou práci dobře a s radostí.
A BAVÍ TĚ TO JEŠTĚ VŮBEC?
Moc! Hlavně díky vám. Protože mám skvělé klienty, kteří se často vrací a stávají se mými přáteli... Děkuju vám všem, že můžu být tím, čím si být přeju! :)
Back to Top